Kogojevi dnevi

Kanal, september, oktober, november

Mednarodni festival sodobne glasbe je posvečen ekspresionističnemu skladatelju Mariju Kogoju in vsako leto pritegne veliko število ljubiteljev kulture in glasbe. Festival, ki se odvija na različnih lokacijah: v Kanalu, Desklah, Gorici, Trstu,…, vsako leto organizira Prosvetno društvo Soča.

 

PD » SOČA » KANAL                             

PROGRAM FESTIVALA KOGOJEVI DNEVI  2017

 

Petek, 1.  september ob 19,30

Kanal

SLOVESNO ODPRTJE FESTIVALA

Nagovor:  ANDREJ MAFFI , kanalski župan

Slavnostni govornik: ANTON  PERŠAK, minister za kulturo RS

Galerija, ob  20,00 uri

Odprtje razstave  slikarja ALBERTA SIRKA , kustosinja dr. VERENA KORSIČ

Župnijska cerkev, ob 20,30 uri

Koncert   -MePZ   ADORAMUS

Dirigent:  MARJAN  GRDADOLNIK

Program: M. Kogoj, A. Foerster, L. Mav, J. Arcadelt, F.Biebl, K.A. Arnesen, H.M. Gorecki, S. Rahmaninov, M. Grdadolnik, A.L. Weber, A. Pote,arr.R. Delgado, E. Ešenvalds, K. Pahor

 

Petek, 8.9.2017, Kanal ob Soči, ob 20,30 uri

Večer poezije MAJE MUNIH

Recitatorka: SAŠAMIHELČIČ

Koncert : DUO  CLARIPIANO

Tatjana Kaučič , klavir

Dušan Sodja, klarinet

Program: Andrej Makor: Histria et amor (I,II, III – 2016), Peter  Šavli: Oj deklica, povej mi to (2016),Tadeja Vulc: Oblaki so rudeči, Petelinček je zapieu (2016), Andrej Misson: Marija in Brodnik (Marija z Ogrskega gre (2016)

 

Sreda 13.9.2017, Kanal, ob 20,30 uri

DISONANCE- godalni kvatet- koncert posvečen v spomin maestru ANTONU NANUTU

Program:M. Kogoj, Andante za violino in klavir(z god.orkester priredil F. Avsenek), M. Gabrijelčič, Andante za godlni kvartet, D. Šostakovič, Godalni kvartet št. 8 v c-molu (Op.110)

 

Petek, 15.9.2017, Kanal, 0b 20,30 uri

 GODALNI ANSAMBEL  »   CAMERATA » - koncert posvečen maestru ANTONU NANUTU

Dirigent: FRANC AVSENEK

Program: L.M. Škerjanc, Slovenska maša za bariton, klavir in godala, solist Matjaž Robavs – bariton, Marij Kogoj, Tri pesmi za glas in , klavir priredba za glas in godala Franc Avsenek – PRVA IZVEDBA , solistka, Sanja Zupanič, sopran, Sašo  Šantel, Koncert za violino in klavir op. 44, priredba za violino in godala Franc Avsenek – PRVA IZVEDBA, solistka, Monika Skalar, Gustav Mahler, Klavierquartet, prireba za dve harfi in godala Franc Avsenek – PRVA IZVEDBA, harfa I . solo, Sofia Ristič, harfa II . solo, Anja Gaberc

 

Ponedeljek, 18.9. 2017, Gorica, KCLB, Italija, ob 20,30 uri

 SLOVENSKI OKTET »VSO SVOJO LJUBEZEN TI DAJEM«

Umetniški vodja: JOŽE VIDIC

Program; Janko Ravnik, Zorko Prelovec, Rado Simoniti, Samo Hubad, Ubald Vrabec, Janko Slimšek, Walter lo Nigro, Tomaž Habe, Žiga Stanič, Uroš Krek, Katarina Pustinek Rakar,  Andrej Makor, Danilo Švara, Ambrož Čopi, Pavle Merku, Valens Vodušek,Rudi Bučar – PRVA IZVEDBA

 

Petek, 22.9.2017, Kanal, ob 20,30 uri

 ALEXANDER GADJIJEV- klavir

Program: R. Schumann, J.S. Bach,S. Prokofjev

 

Torek, 26.9.2017, ob 18,00 uri

Nova Gorica, glasbena šola, velika dvorana, ob 18,00 uri

KOMORNI GODALNI ORKESTER AKADEMIJE  ZA GLASBO LJUBLJANA

Program: V. Atanasovski, T. Slokar, W.A. Mozart, E.Grieg

 

Nedelja, 8.10.2017, ob 15.00

Bardo - Benečija, Italija

TROBILNI ANSAMBEL  SLOVENSKE FILHARMONIJE

Program:  J.S. Bach, A. boysen, J.F. Michel, T. Habe, J. Parker, S. in V. Avsenik, J. Žitnik

 

Sobota, 14.10.2017, Nova Gorica, Kulturni dom ob 20,15 uri

SIMFONIČNI ORKESTER SLOVENSKE FILHARMONIJE – koncert v spomin na maestra   ANTONA NANUTA

Dirigent: BORUT SMREKAR

Milan Kolb, viola

Aleksandar Milošev, viola

Program: P. Mihelčič, W.A. Mozart, L.von Beethoven

 

Petek, 20.10.2017, ob 12,30 uri

ŽUPNIJSKA DVORANA KANAL

»MLADI ZA MLADE«, nastop najboljših  in nagrajenih učencev  GLASBENE ŠOLE TOLMIN

 

Sreda, 25.10.2017 ob 20,30

Trst Kulturni dom

Glasbena matica v sodelovanju s Stalnim slovenskim gledališčem

Ansambel saksofonov v sodelovanju s studiem za tolkana – Akademija za glasbo

Program: T. Alla, J. Golob, I. Stravinski

                                                                                      

DSC_8668DSC_8590DSC_8516DSC_8599